Wszystkie firmowe dokumenty, zarówno biznesowe, jak i urzędowe przesyłane drogą elektroniczną powinny być podpisane za pomocą weryfikowanego certyfikatu. Tylko takie pliki, dają odbiorcy pewność o ich poprawności i autentyczności. Czym jest integralność dokumentu elektronicznego?

Integralność dokumenty elektronicznego to określenie, czy zachowana została niezmieniona forma dokumentu po jego podpisaniu. Integralność można w prosty sposób sprawdzić. Sprawdzenie polega na weryfikacji i porównaniu wyliczonej wartość funkcji skrótu (hash) z wartością znajdującą się w pliku (dokumencie) podpisu elektronicznego. Jakakolwiek zmiana dokumentu zostanie automatycznie wykryta przez aplikację – proces weryfikacji nie wymaja posiadania specjalistycznej wiedzy od osoby, która weryfikuje podpis.

Można zauważyć, że większość przedsiębiorców niestety wysyła zwykłe wiadomości e-mail, bez cech niezaprzeczalności, integralności i autentyczności. Powinni oni zastanowić się nad wprowadzeniem dodatkowych zabezpieczeń, aby uchronić swoich Klientów przed cyberprzestępcami.

Serdecznie zapraszamy do poznania naszej oferty kwalifikowanych podpisów elektronicznych, które dając bezpieczeństwo umożliwiają również załatwianie wielu spraw firmowych w sposób zdalny.

2 Thoughts to “Integralność dokumentu elektronicznego”

  1. XMC Portal

    Wspaniały blog wiele przydatnych informacji zawartych w poszczególnych postach, Dzieki Ci za to serdeczne, zapraszam także do siebie…

  2. Karpiarz Tadeusz

    Podoba mi się twoja strona i konkretne treści!

Zostaw Komentarz