Wielu przedsiębiorców szuka możliwości, aby jak najlepiej rozwijać swoją firmę. Natomiast niewielu z nich wie, że jedną z przeszkód, może stać się zagrożenie bezpieczeństwa w firmie. W szczególności tego cyfrowego. Dlatego warto zadbać o cyberbezpieczeństwo działalności. 

Zatem jak warto o nie zadbać i uniknąć potencjalnych ataków?

Częsta zmiana haseł, skomplikowane hasła

Używanie skomplikowanej mieszanki cyfr, znaków i wielkich i małych liter w haśle oznacza znacznie trudniejsze rozszyfrowanie go. Dodatkowym atutem będzie skorzystanie z dwuetapowego uwierzytelniania. 

Sprawdzenie nadawców wiadomości e-mail i SMS.

Wielu oszustów podszywa się pod znajome marki, w celu uzyskania zaufania. Natomiast wiele danych, na które zwykle nie zwracamy uwagi, może zawierać literówki – które już wiele powinny nam powiedzieć. Dodatkowo, gdy mamy podejrzenia zawsze warto zadzwonić do nadawcy i upewnić się, że to właśnie on dostarczył wiadomość. 

Loginy, hasła i karty – zawsze powinny być prywatne.

Podawanie haseł, loginów czy danych karty sprawia, że bardzo łatwo się do nich dostać [przez nieproszone osoby. Nigdy nie trzymaj haseł w pobliżu danych wrażliwych. Nie podawaj ich również w Internecie na podejrzanych stronach.

Zadbaj o to, aby używać tylko zamkniętych sieci Wi-Fi.

Publiczne sieci Wi-Fi są wygodne, natomiast są dużo łatwiejsze do zaatakowania, przez co Twoje urządzenie nie jest bezpieczne. Warto skorzystać z VPN, który maskuje wszelkie połączenia z Internetem i jest znacznie trudniejszy do wykrycia. 

 

Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo warto również zdobyć kwalifikowany podpis elektroniczny. Nie tylko jest to narzędzie, które pozwala na swobodne korzystanie z internetowych urzędów, ale także zapewnia bezpieczeństwo dokumentów. Podpis elektroniczny ma dokładnie taką samą wartość prawną co tradycyjny, jednak jest niemożliwy do podrobienia.

Zostaw Komentarz