Podpis kwalifikowany, a inaczej elektroniczny, to bardzo wygodna sprawa i nowoczesna metoda służąca do podpisu dokumentów online. E-podpis pozwala oszczędzić czas i załatwiać wiele formalności przez Internet.

Jak go nabyć ?

Sprzedażą podpisu elektronicznego zajmuje się aktualnie kilka firm w Polsce. Zatem istnieje możliwość wyboru, u którego dostawcy chcemy go zamówić.
Oto lista firm sprzedających e-podpisy:

  • Cencert
  • Eurocert
  • KIR
  • PWPW (Centrum Usług Zaufania SIGILLUM)
  • Centrum Asseco

Można również skorzystać z podpisu elektronicznego wydanego przez kwalifikowane podmioty w dowolnym kraju Unii Europejskiej.

Przy zakupie podpisu kwalifikowanego główną rolę odgrywa cena. Zależy ona od: dostawcy, okresu ważności certyfikatu, rodzaju urządzenia do składania podpisu (czytnik kart usb, token usb, pcmcia)

Jeśli przedsiębiorcy na długim dostępie do e-podpisu, ze względu na dalsze plany internetowego załatwiania formalności, to warto wybrać opcję z dłuższym okresem ważności certyfikatu.
Warto również zastanowić się do jakiego rodzaju urządzenia do e-podpisu mamy dostęp i wybrać firmę, która oferuje ten przystępny dla danej osoby.

One Thought to “Gdzie kupić podpis kwalifikowany?”

  1. Aga1978

    Mam właśnie ten e-podpis i wszystko było załatwione błyskawicznie, podpis działa i bardzo dużo ułatwia… polecam, jeżeli ktoś jeszcze nie ma…

Zostaw Komentarz